Michał Tombak

Kim jest Michał Tombak?

Profesor Michał Tombak, a właściwie Michaił Borisowicz Tombak, jest pochodzącym z Rosji nauczycielem chemii i biologii z zakresu szkoły średniej, a także autorem poradników (napisanych w języku rosyjskim) i bestsellerów (w języku polskim). Tombak jest uznanym autorytetem w dziedzinie medycyny naturalnej.

Jaka jest jego historia?

Urodził się w Karagandzie (kiedyś ZSRR, teraz Kazachstan) 4 września 1953 roku. Jego rodzina była mocno związana z medycyną, jego mama, babcia i siostra pracowały jako lekarki. W latach siedemdziesiątych studiował na wydziale chemii i biologii w Państwowym Instytucie Pedagogicznym im. K. E. Ciołkowskiego w Kałudze, zdobywając przy tym kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela. Po otrzymaniu dyplomu znalazł pracę w zawodzie, w pewnej szkole średniej. Ale przez wyprawy do Tybetu, w których brał udział jako student, sprawiły, że jego zainteresowania popłynęły w innym kierunku. Bagaż wiedzy zdobyty na studiach przysłużył mu się podczas rozwijania swojej pasji w kierunku mechanizmów związanych z funkcjonowaniem skomplikowanej natury człowieka. W latach osiemdziesiątych otrzymał oficjalne zezwolenie Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Kultury ZSRR, na prowadzenie masowych seansów o charakterze edukacyjnych „Poznaj siebie”. Celem tych seansów było pokazanie ich uczestnikom ukrytych, bezgranicznych możliwości ich umysłów. Później Michał Tombak kontynuował swoje badania nad umysłem ludzkim, przy użyciu hipnozy.

Które publikacje przyniosły mu sławę i uznanie?

Doświadczenia z lat osiemdziesiątych posłużyły mu jako baza do napisania trzech książek:

– „Żeby nie chorować i starzeć się nie trzeba…”

– „Uroki samohipnozy”

– „Jak leczyć siebie rękoma”

Zostały one wydane w Rosji.

Jednak największą popularność przyniosły mu książki, w których Tombak prezentował własną filozofię zdrowia. Te publikacje stały się bestsellerami na początku na polskim rynku, a następnie w kolejnych krajach. Zostały one napisane kolejno w 1996, 1997, 1998 i 2001 roku. Mówimy tutaj o takich książkach jak:

– „Jak żyć długo i zdrowo”

– „Uleczyć nieuleczalne”

– „Droga do zdrowia”

– „Czy można żyć 150 lat”

Niecodzienny dryg autora do prostego, łatwego przekazywania uniwersalnych prawd o funkcjonowaniu ludzkiej natury, sprawił, że poradniki Michała Tombaka zyskały uznanie mnóstwa czytelników. Porady zawarte w jego książkach sprawiły, że tysiące Polaków poprawiło stan swojego zdrowia, a także pomogło swoim bliskim, przekazując zawarte w książkach wskazówki dalej.

A wskazówek od profesora Michała Tombaka jest mnóstwo i są uniwersalnie przydatne dla ludzi w różnym wieku, czy o różnym stanie zdrowia. W poradniku „Uleczyć nieuleczalne” autor tłumaczy jak czasem sami przysługujemy się do przedwczesnego starzenia, poprzez nieuporządkowany tryb życia. Z kolei w „Drodze do zdrowia” autor tłumaczy ścisły związek między tym co jemy i pijemy, jak oddychamy czy z tym jak dbamy o swoją psychikę ze stanem naszego zdrowia. Prawdy zawarte w książkach Tombaka mimo upływu lat nie straciły na aktualności, a jego publikacje wciąż są chętnie czytane.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *