Nick Vujicic – inspiracja dla każdego

Coraz popularniejsze stają się książki o życiu napisane prostym językiem. Szybki styl życia wymusza na nas konsumpcjonizm, który po pewnym czasie może prowadzić do pogorszonego nastroju. Człowiek musi przecież cieszyć się życiem, czerpiąc z niego jak najwięcej. Wszystkie ograniczenia w tej materii potrafią być bardzo dołujące. Stąd też możemy zauważyć wysyp książek, które mają na celu zmianę postrzegania swojego życia i wprowadzenia do niego elementów, które mają je całkowicie przemodelować. Niestety często zdarza się, że jakość tych książek nie jest najwyższa. Przy wyborze książki motywującej powinniśmy przede wszystkim kierować się osobą autora. Powinien on mieć doświadczenie w pracy z ludźmi, ale także jego życie powinno pokazywać, że rady których udziela sprawdzają się w prawdziwym życiu. Przykładem takiego autora jest Nick Vujicic. Bo kto może lepiej opowiedzieć o szczęśliwym życiu niż osoba nieposiadająca rąk i nóg, z której twarzy nie schodzi uśmiech? Oprócz osobistego doświadczenia radzenia sobie z przeciwnościami losu Nick Vujicic posiada także bardzo przystępny styl pisania- dzięki temu jego książki znajdują się w czołówce rankingów tego typu literatury.

Pozytywnie zakręcony

Przede wszystkim, pierwsze co można wywnioskować po autorze czytając jego książki to to, że Nick Vujicic jest pozytywnie zakręconym człowiekiem. W swojej sytuacji musiał nauczyć się cieszyć małymi rzeczami, co stanowi podstawę dobrego samopoczucia. Nick w swoich książkach uczy, że w zasadzie na około nas dzieje się wiele satysfakcjonujących rzeczy, które w swoim pośpiechu omijamy. Przy odrobinie odpowiedniego podejścia moglibyśmy znacznie podwyższyć poziom naszej satysfakcji. Nick uczy nas także, że najczęściej wyolbrzymiamy swoje problemy. I jest on akurat najlepszą osobą, by punktować to u czytelnika. Przecież sam codziennie spotyka się z przeciwnościami losu. I nie jest to tylko brak czasu albo pieniędzy, ale przede wszystkim brak fizycznych możliwości. Mimo to Nick korzysta z życia jak tylko może. Przykładowo- uprawia sport, mimo że wymaga to wiele wysiłku. Osoba, którą spotkało w życiu tyle przeciwności pokazując, że nawet w tak tragicznej sytuacji da się żyć szczęśliwie zachęca czytelnika do przemodelowania swojego myślenia.

Znaleźć radość

Książki Vujicica mają także drugie dno. Autor jest gorliwym chrześcijaniem, więc w księgarniach znajdziemy także książki związane z tematyką religijną. Czytelnik poszukujący lekkiej lektury nie powinien się jednak zrażać, ponieważ przede wszystkim Nick opowiada o swoim indywidualnym podejściu do Boga i relacji z nim. Porady w sferze duchowej także bardzo wyraźnie mogą pomóc czytelnikowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *